• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Boyalı Saçların Yapması Gereken Doğal Bakımlar

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Saç renginizi değiştirdiğiniz iş sadece bununla sınırlı kalmıyor. Boya sonrasında da saçlarınızın daha fazla yıpranmasını önlemek adına mutlaka bakım yapmalısınız. Saç telleri son derece hassas olduğundan dolayı hemen kırılmalar meydana gelebiliyor. Saç tellerinin kopması, saç dökülmesi gibi sorunlar ister istemez can sıkıcı bir durumdur. Fakat böyle sorunları artık rafa kaldırmanız adına boyalı saçlar için bakım önerisi yoluna gitmeniz gerekir. Düzenli olarak saçlarınıza bakım yaparak yeniden toparlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Düzenli şekilde saça bakım yapılmaması sonucunda saç renginde açılma, matlaşma ve son derece bakımsız görünmesine yol açacaktır.
Saçları Sık Yıkamamaya Dikkat Edin!
Saç renginizi korumak istiyorsanız sürekli olarak saç yıkamaktan vazgeçin. Hafta da saçlarınızı yıkama sıklığına bakıldığı zaman ise 2-3 kez olması ideal olacaktır. Eğer ki saçlarınızın çok çabuk şekilde yağlanmasından şikayetçiyseniz o zaman kuru şampuanlardan faydalanmak daha mantıklı bir yol olacaktır. Çünkü kullanacağınız kuru şampuan saçta ki nemin emilerek daha az şekilde yağlanmasına neden olacaktır.
Boyalı Saçlara Uygun Şampuan ve Saç Kremi Kullanılmalı
En çok yapılan hatalardan birisi de boyalı saçlara uygun şampuan ve saç kreminin kullanılmamasıdır. Hal böyle olunca saç renginde açılma ve matlaşma gibi kötü görünümler ortaya çıkabiliyor. Doğal olarak bu durum sizin dışarıdan bakımsız şekilde görünmenize yol açıyor. Şampuan ve saç kreminin özellik bakımından aynı türde olmasına dikkat edin. Biri farklı diğeri farklı içeriğe sahip olmaması gerekiyor. Bu yüzden şampuan ve saç kremi satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında aynı özlere sahip olması gerekiyor. Şampuan kullanımında kalitesi ayrı bir önem arz ediyor. Çünkü kaliteli olmayan şampuan kullanmak saçınıza zarar vermenize yol açmış olacaktır. İyi bir kaliteye sahip olan şampuan kullanarak saçınıza vermeniz gereken önemi vermeye başlayabilirsiniz.
Saçı Sıcak Suyla Yıkamaya Dikkat!
Saçınızı kesinlikle sıcak suyla yıkamamalısınız. Çünkü sıcak su hem saç tellerine zarar verdiği gibi hem de saç renginin açılmasına neden olur. Saç renginiz açılıp mat bir hal aldıktan sonra tekrardan boyamak zorunda kalırsınız. Bu durumda ne yazık ki saçınızın daha fazla tahrip olmasına neden olur.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.