• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim?

Güzellik, kadınlar ve erkekler için önemli bir konudur. Fakat çağımızda kadınlar güzellik üzerine daha fazla düşüyor denebilir. Güzelliğe gölge düşürmeye neden olacak sorunlardan birisi de siyah noktalardır. Cildinizde çıkan siyah noktalar, yüzünüzü de ki güzelliğin kapanmasına neden olabilir.

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Güzellik, kadınlar ve erkekler için önemli bir konudur. Fakat çağımızda kadınlar güzellik üzerine daha fazla düşüyor denebilir. Güzelliğe gölge düşürmeye neden olacak sorunlardan birisi de siyah noktalardır. Cildinizde çıkan siyah noktalar, yüzünüzü de ki güzelliğin kapanmasına neden olabilir. Bu son derece can sıkıcı bir durum olduğundan dolayı da mutlaka gerekli yollara başvurulması gerekir. Görsel açıdan bakıldığında son derece rahatsızlık vermeye neden olan siyah noktalardan aslında kolay şekilde kurtulmak mümkündür. Siyah noktalar bazen hormonal ya da yenilen yemeklerden kaynaklı olarak ortaya çıkabiliyor. Siyah noktaların yok edilmesi ve yenilerin bir daha çıkmaması adına günlük bakımlarınızı ihmal etmemeniz gerekiyor. Sizlerde siyah noktalardan nasıl kurtulabilirim sorusuna yanıt arıyorsanız işte ayrıntılar.
Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları Çözümü
Siyah noktalardan kurtulmanız adına başvuracağınız pek çok yollar bulunuyor. Bu yollar üzerinden hareket ederek rahatsız eden siyah nokta oluşumlarını engellemeye başlayabilirsiniz. Siyah noktalar için artık çoğu kişilerin başvurduğu yollar arasında dermokozmetik ürünler yer alıyor. Üstelik eczanelerden reçetesiz bir şekilde satın alabileceğiniz ürünlerin sayısı bir hayli fazla. Satın alacağınız bu ürünler ise krem, jel ya da maske görevi görebilir. Doğrudan cildinize düzenli şekilde uygulayarak siyah noktalardan kurtulmaya başlayabilirsiniz. Siyah noktalara ne iyi gelir sorusuna karşılık olacak başka başvuracağınız yöntemlerde bulunuyor. Onlardan birisi de kimyasal peeling olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kimyasal peeling daha çok cilt uzmanları tarafından öneriliyor. Hem siyah noktalara büyük ölçüde katkı sağlarken hem de ölü cilt hücrelerinin ciltten arınmasına yardımcı oluyor.
Siyah Noktalar Olmaması İçin Ne Yapılıyor?
Siyah noktalar yüzünüzde sürekli olarak çıkmaması içinde önlemlerinizi almanız gerekir. Siyah noktalar, kuru ciltlere oranla yağlı ciltlerde daha sık şekilde ortaya çıkıyor. Bu yüzden dolayı gün içerisinde yüzünüzü birkaç kez yıkamak bir nebze de olsa siyah noktalardan kurtulmanıza yarar sağlayabilir. Yüzünüze sürecek ürünlerin yağlı olmamasına mutlaka dikkat edin. Bu yüzden makyaj yaparken bile yağsız makyaj malzemelerini tercih etmek cildinizde siyah nokta ve sivilce oluşumuna neden olmayacaktır. Aynı zamanda yastık kılıfınızı değiştirmenizde akneyle sivilceye karşı gösterdiğiniz mücadelenizi olumlu sonuçlandırmanızı sağlayacaktır.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.